Älskar , älskar inte


Jag känner att han inte älskar mig längre , iallafall inte lika mycket. Han är kall och inte lika gullig som han annars brukar vara. Vad är det med honom? Älskar han mig inte längre, har han tröttnat eller har han någon annan?
- Det bästa du kan göra är att fråga honom rakt ut istället för att låta dom dumma tankarna styra. Oftast lurar hjärnan en. Man ska inte heller ta något förhastat då du kan ha fel. Det finns alltid en ursäkt till att killar förändras ett tag det kan vara att han inte mår bra, tvivlar på sina känslor eller tvärtom eller har problem i familjen osv. En kille som har slutat älska en tjej eller tröttnat på henne, dumpar oftast henne för att sen gå vidare då han inte har någon annledning att fortsätta vara tillsammans med henne. Det är värt att tänka på "om han inte älskar/gillar mig, ja varför är han då tillsammans med mig". Jo svaret är lätt han är inte tillsammans med dig "bara för att". En kille som inte har någon intresse alls för en tjej ringer oftast inte, frågar inte hur du mår och säger inte gulliga saker då han inte känner för det.

Men när man frågar säger de ju inget finns ju ingen andledning. fastän deras killar dött för de ringer de hela tiden nyfiken på allt hon gör o bara villvara me henne hela dagarna. De kan inte bara göra slut bara sådär.. o inte ha andleding tilldet. En jag känner har nyss varit med om ett sånt dilemma. jag själv förstår inte vrf en kille ändras på en dag? Jag tycker bara så synd om henne för hon är chockad. För han har varit en ängel mot henne han har verkligen älskat henne. Jag som är hennes vän såg det o såg hur han behandla henne. Sen heltplötsligt en dag utan andledning så sa han det inte funkar? hon fråga vrf o så fansn de ingen andlednig. hela grejen är sjuk. Hon fråga har du slutatt älska miglika mkt? han svara att han fortfarande älskar henne lika mycket som från början o inte ens vill att de ska varaså asså at de ska göra slut. Men hon sa ja men om du älskar mig vrf vil du lämna mig? då älskar du ju inte mig för du släpper mig? hade du älskat mig hade du velat vara med mig? hon försökte prata med honom typ.. har du slutat älska mig som innan.. öppna hjärtat för mig.. är det något annat? vad är det.. finns det någon annan tjej? osv osv.. inget funka helt jävla sjukt asså jag tycker så jäva synd om henne jagvet intevad jag ska svara henne för hon frågar mig hela tiden vfr sa han så till mig o så.. hon är chockad.. och jag förstår henne för altl hände helt plötsligt bara :S förstog inte själv när hon berätta det. ja kan inte hjälpa henne med något jag hatar att se henne såhär.. ja försöker säga.. tänk positivt han kmr kankse ångra sig o börja prata me dig igen.. men hon säger nej han har bestämt sig de inte funkar. o så.. o ja är rädd att säga han kmr tilbaka kanse tänk inte så och så. för tänk han inte kommer? vil nt heller proppa henne med förhoppningar ja är själv helt chockad. Sjukt att sånt kan hända bara.. Hoppas allt fixas bara
Hej, måste bara säga att jag älskar din blogg hehe :)
Har en fråga, en kille gillar mig och vi har varit på g ett tag nu men jag känner ingeting förhonom så jag bara spelar att jag gillar honom, vet inte vad jag ska göra, för jag vill inte ha honom. Tack på förhand.
I, Det finns alltid en annledning! Visa killar väljer bara att ljuga av någon annledning. Andra är rädda för att säga som det är andra bryr sig inte om att ens berätta hur det ligger till men det finns alltid en annledning eller något bakom. Det första jag måste fråga är hur länge ens har dom varit tillsammans? För det beror ju också på hur länge dom har varit tillsamans? Om han också har dumpat henne så , så har jag svårt att tro att han älskar henne, låter faktist skit konstigt. Det bästa din tjejkompis kan göra är att gå vidare speciellt om hon är ung.
ANONYM, Okej gillade du honom ens från början eller insåg du senare att du inte gillade honom alls? Det bästa du kan göra nu är att säga hur du känner eller hur det ligger till eller vara ärlig och säga att det inte kommer att bli något mellan er. Det är synd att ge en kille falska förhoppningar dessutom tar du risken att om han sen märker det eller får reda på det snakar skit om dig och sprider falska rykten om dig vilket killar oftast brukar göra för att hämnas på tjejer när dom inte har fått dom. Gör dig av med honom så fort som möjligt innan det är för sent!
Fyra år. Han har tom planerat deras framtid och ville dela livet med henne. Han gjorde verkligen allt för henne. Jag förstår inte hur han kan säga han älskar henne men säger det inte funkar? de bara så. för han har alltid kämpat. menat allvar pratat med både hennes föräldrar och allt. Kan du Snälla ta bort de långa inlägget jag skickade först.. (f)
I, Fyra år?! Fan så jävla konstigt alltså, verkligen! Jag vet faktist inte förutom att det måste logga något bakom det.
Ja det är sjukt asså. Helt cp sjukt. Man fattar inget. :/ Hon är helt chockad bara.. och jag kan verkligen förstå att hon är det .. :S allt är ju jättekonstigt.
Det har blivit ännu värre med min pojkvän nu :(
