Girl stop with the drama , love is not only about pain. The only drama here is you!
Vad är det med dagens unga tjejer och kärlek? Att dom hela tiden ska förknippa kärlek med smärta och inget annat. SMÄRTA, SMÄRTA, SMÄRTA OCH DRAMA! Jag menar bara för att man har råkat ut för ett två tre svin som har lurat en , ljugit och varit otrogen behöver det inte betyda att kärlek är så eller att alla killar är så. Istället springer dom runt och beklagar sig hela jävla dagarna och tror att allt som har med kärlek att göra är smärta och ingeting mer än det. Hur kan man ha så jävla fel? Att dom känner så och tror så bevisar bara att dom aldrig har varit med om en riktigt bra förhållande och att dom inte vet ett skit om ett lyckligt förhållande. Att kärlek till en kille verkligen inte bara är smärta, inte ett enda jävla dugg. Kärlek kan faktist vara fri från allt drama, svartsjuka och backstabbing. Speciellt om han älskar dig precis lika mycket som du älskar honom för då finns det ingen jävla smärta eller what så fucking ever. Så som det är i mitt fall, jag har det perfekta förhållandet så nära man kan komma. Jag har lärt mig att allt kan vara lycka om man jobbar för det och man ser lite längre än ögat och främst av allt om man inte lyssnar på dåliga kompisar som bara är svartsjuka eller bara vill lägga näsan i blött, för dom vet inte bättre den enda som vet något är du själv och ditt hjärta. Jag tycker verkligen synd om dom, så unga och så negativa och jävligt osmarta, att dom inte vet bättre och ger det en chans eller anstränger sig för att hitta en bra kille, en riktigt bra. usch!

Jag vet exakt vad du menar jag har tjejkompisar som sitter och tycker synd om sig själva hela tiden för dom har en kille som är dålig. Så störiggt1
Du har så rätt gumman, bra att du tar upp det för kärleken ska inte göra ont på ett sådant sätt att man lider vareviga dag. Det ska KÄNNAS fast på ett bra sätt. Vet man vad man är värd så sänker man sig inte till den nivå att bli utnyttjad.. det e därför fler borde veta sitt värde och vad dom förtjänar!!
okej, men photoshop är kul! :D men skitsvårt i början när man ska börja fatta programmet.
hmm okej, jag använder bara firefox..men ska kolla hur de ser ut i explorer då. Men vet du om man annars kan lägga till teckensnitt i firefox så jag kan se så som du har det?
kram
sv: mm jo men det är det, finns tusental funktioner o saker man kan göra.. o jag kan bara lite än så länge :P
okej, ska kolla upp de där, min sambo vet säkert. :)
tack iaf
kram
hej fabulous, kan du inte ha något tema typ låta läsarna skriva frågor om kärlek, kläder, om vad-som-helst, som du sen svarar på? fråga läsarna hurmånga som hade gillat de! jag hade iaf gillat det. :Dkram
Sv; Tack snygging! :)
Fast ska du säga!? Du har ju ÄKTA hår to die for! ;)
Ja, det är helt underbart för oss & förlossningen ska nog gå bra & då har vi våran lilla familj sen!:)
Förstår exakt va du menar.. Hade tjejkompisar som la sig i varje gång man hittade en kille.. Och tillslut började jag också finna fel bara för att jag var så jävla lättpåverkad.. Men man lär sig. Man lär sig att tänka för sig själv och skita i svartsjuka tjejkompisar, bara för att de själva aldrig funnit någon som älskar dem.
Va söta ni e tsms :)
Sv: Ja, det låter rimligt ;O haha!
