Gymet dag 8
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-30 |TIME: 23:13:42 | K O M M E N T A R E R 9
hej mina kära bloggtjejer! kom hem för en timme sen från gymet, har legat i badet och slappat. blev träning med Shuggisen. idag kämpade jag verkligen som ett djur och gick inte där ifrån tills jag nådde mitt mål,

vilket jag gjorde. nu är jag officielt slutkörd, vill inget annat än bara sova.


Inspo.
Candy canes
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-30 |TIME: 15:43:00 | K O M M E N T A R E R 1
ingen jul utan candy canes. dont worry jag äter inte dom. haha

ingen jul utan candy canes. dont worry jag äter inte dom. haha
Glittriga uggs
SKOR! |DATE: 2011-11-30 |TIME: 13:24:00 | K O M M E N T A R E R 1
svarta paletter, glittriga uggs, oh vad jag vill att dessa ska pryda mina fötter till vintern.

svarta paletter, glittriga uggs, oh vad jag vill att dessa ska pryda mina fötter till vintern.
Lovydovy
MINA NAGLAR |DATE: 2011-11-30 |TIME: 11:22:00 | K O M M E N T A R E R 2
älsklings nagellacket på naglarna. 1 vecka utan att den har flisat sig.

älsklings nagellacket på naglarna. 1 vecka utan att den har flisat sig.
The victoria secrets fashion show 2011
SHEFABULOUSTV |DATE: 2011-11-30 |TIME: 10:43:54 | K O M M E N T A R E R 5
För er som inte orkar vänta.
Milda kokbok
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-30 |TIME: 09:17:07 | K O M M E N T A R E R 0
igår ramlade ett stort vit kuvär ner i brevlådan i den fanns Mildas kokbok som jag hade klickat hem helt gratis på deras hemsida. lagom perfekt inför julen fylld med massor av julmat, allt från mat till bak.

igår ramlade ett stort vit kuvär ner i brevlådan i den fanns Mildas kokbok som jag hade klickat hem helt gratis på deras hemsida. lagom perfekt inför julen fylld med massor av julmat, allt från mat till bak.
You gotta think thin - gymet dag 7
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-29 |TIME: 22:41:16 | K O M M E N T A R E R 4
nybadad sitter jag och njuter av en cigg, var och gymade själv idag, igen av mina tjejer orkade. jag vägrade stanna hemma och begav mig till gymet ändå. det finns ingen tid att sitta hemma och slappa när man vill nått, you gotta think thin annars kommer man att förbli fet. idag var det bästa träningspasset än så länge dels för att jag tränade själv och då la jag 100 % fokus på det jag gjorde & nummer 2 jag hade gymet för mig själv den första halvtimmen. det blev promenad i regnet hem också.



Glamourous
PAULAS HEM & INREDNING |DATE: 2011-11-29 |TIME: 18:15:57 | K O M M E N T A R E R 4
Tog en snabb runda på stan, hittade ett och annat som jag ville ta hem. dog lite extra när jag hittade dom fina ljushållarna. dom måste jag bara ha.


Bra att veta!
Dagens vill ha
SKÖNHET |DATE: 2011-11-29 |TIME: 13:48:00 | K O M M E N T A R E R 2
MAC´s glitter bomb unconditional fabulous.


Gymet dag 6
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-28 |TIME: 21:16:00 | K O M M E N T A R E R 5
tränat och belåten. jag kom hem för ett litet tag sedan, var som vanligt och tränade med min vän Shuggisen. vi råtränade i nästan 2 timmar, jupp. sen blev det promenad hem. och vet ni vad jag ser redan fram emot att få träna imorgon. jag kan inte fatta att jag redan är inne på min andra vecka med träning, tider liksom bara flyger iväg!

Quote:
QUOTES |DATE: 2011-11-28 |TIME: 14:26:00 | K O M M E N T A R E R 1
If someone wants to be a part of your life, they'll be there. So don't bother saving a spot for someone who won't make an effort to stay.
Hjärtformar
PAULAS HEM & INREDNING |DATE: 2011-11-28 |TIME: 12:04:00 | K O M M E N T A R E R 3
Är det någon som vet vart man köpa dessa söta hjärtformar i pastellfärger, spelar ingen roll om det är på nätet eller någonstans i Malmö.

Är det någon som vet vart man köpa dessa söta hjärtformar i pastellfärger, spelar ingen roll om det är på nätet eller någonstans i Malmö.
This is how my week goes:
QUOTES |DATE: 2011-11-28 |TIME: 10:05:00 | K O M M E N T A R E R 2
This is how my week goes: Moooooooooooooonday - Tuuuuuuuuuuesday - Weeeednesday - Thuuuuursday - FridaySaturdaySunday!
Dagens vill ha:
SKÖNHET |DATE: 2011-11-27 |TIME: 21:42:00 | K O M M E N T A R E R 0
YSL Julkollektion Golden Gloss 290:-/
no.45 be mine (nude färgad)

Gymet dag 5
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-27 |TIME: 20:31:41 | K O M M E N T A R E R 4
hemma igen, shuggisen och jag gymade i 1 timme och 40 minuter vi var i stort sett dom enda som vågade sig till gymet med detta ovädret, dessutom promenerade vi dit i 20 minuter. så vi hade gymet i stort sätt för oss själva, tills en random brud kom och tränade i en halvtimme och gick ut genom nödutgången!!! nödutgången? vem går ut nödutgången när det står klart och tydligt? jo så alarmet sattes igång och tjöt tills vi hade tränat klart.


när vi sedan skulle gå hem gick det inte, det var kaos ute och vinden var så stark att den var nära att välta oss så shuggisen fick ringa sin papps och be oss hämta oss. så nu sitter jag här nyduschad och känner mig så där grymt nöjd. veckan är slut och jag har gymat hela veckan nästan, igår hann jag verkligen inte.


mot gymet!
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-27 |TIME: 16:56:29 | K O M M E N T A R E R 5
inte ens stormen ute kan hindra mig från att träna. nu ska det brännas fett. hörs sen!

inte ens stormen ute kan hindra mig från att träna. nu ska det brännas fett. hörs sen!
första advent
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-27 |TIME: 16:35:52 | K O M M E N T A R E R 1
första advent, julen närmar sig med stora steg. fan vad mysigt. idag ska jag plocka fram alla

första advent, julen närmar sig med stora steg. fan vad mysigt. idag ska jag plocka fram alla
jul dekorationerna.
Nelly Catwalk Malmö
BLOGGRELATERAT |DATE: 2011-11-27 |TIME: 10:29:00 | K O M M E N T A R E R 10
Gårdagskvällen var verkligen jätte roligt. allt gick smidigt och jag hade kul. alla som jobbar med Nelly catwalk är verkligen jätte duktiga. det var verkligen en ära att få vara med. att vara värdinna var helt klart kul. minus att jag inte hade tid att kunna gå runt och mingla lite, timmarna bara flög förbi och när jag sedan blev klar ja då var det dags att gå hem.
jag festade inte vidare, drog och möte några tjejkompisar tog ett snabbt käk och drog hem. jag var helt slut. dessutom var det löningshelg vilket betyder KAOS, stenpackade människor precis över allt trots stormen!!

100 Goodiebags.



Backstage.



Dom snygga modellerna. Denise, Evelina, Sanne & Nina.



Massa Onepieces inför tävlingen.

Vanilla
SKÖNHET |DATE: 2011-11-26 |TIME: 14:41:00 | K O M M E N T A R E R 7
med 10 % rabatt på H&M klickade jag hem en bodyspray och lite krämer och ett nagellack inte för att jag faktist behöver det utan för att jag tyckte att förpackningarna var så jäkla söta speciellt den rosa flaskan.

hard work pays of
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-26 |TIME: 12:59:50 | K O M M E N T A R E R 3
vaknat för en liten stund sen, passade på att sova länge idag då jag behövde vila ut. ställde mig äntligen på vågen, jag har ju undvikit den sen i tisdes, idag visade den -2 kilo. jag kunde inte tro mina ögon så jag vägde mig 3 gånger till jo det stämde. det känns skönt att min träning hela denna veckan har gjort sitt, hade tänkt träna idag men jag hinner inte har så mycket annat idag och ikväll är det Nelly catwalk. men eftersom jag kör med vit helg så kommer jag att träna imorgon!

Clubdag på H&M
Gymet dag 4
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-25 |TIME: 18:14:00 | K O M M E N T A R E R 3
kom hem för en halv timme sen, var och tränade med min vän N. vi tränade i en och en halv timme, tiden bara flög iväg och vi hade i stort sett gymmet för oss själva. jag cyklade 45 minuter, löpbandet 15 , 30 situps och solning på 20 minuter. sen så promenerade jag hem jag är officielt slut.

My thoughts
QUOTES |DATE: 2011-11-25 |TIME: 09:34:00 | K O M M E N T A R E R 2
Nothing lasts forever, so live it up, drink it down, avoid the bullshit, take chances, & never regret because at one point it was what you wanted.
Grudges are a waste of perfect happiness.
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-25 |TIME: 07:20:00 | K O M M E N T A R E R 0
jobbar bara 4 timmar idag slutar 12. yeeey. underbara fredag. sen blir det ett träningspass på 2 timmar
och solning.

New Jumpsuit on H&M
MODE/KLÄDER |DATE: 2011-11-24 |TIME: 22:42:00 | K O M M E N T A R E R 4
H&M har fått in två nya jumpsuits i två olika färger. 399:-/

H&M har fått in två nya jumpsuits i två olika färger. 399:-/
Gymet dag 3
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-24 |TIME: 19:58:00 | K O M M E N T A R E R 2
Jag slutade 4, kom hem 10 över, och gick iväg och tränade 20 i. kom hem för en halv timme sen. passet idag var riktigt grym försökte att inte tänka så mycket på tiden utan bara köra på. det blev spinning i 45 minuter, löpbandet 15 minuter , crosstrainer 15 och solning på 20 minuter.

jag ger mig inte, jag mår bra av detta och nu när jag tänker efter borde jag ha gjort detta för länge sen, jag vet inte vad som hindrade mig. kanske var det för att jag tyckte att det var mest pinsamt att gymna. det är ingen tvekan att efter ha sett vad Amir har uppnåt så fick jag den där extra knuffen jag behövde för att inte tala om all inspirationen. jag menar tänk att vara där han är idag, tänk att sen kolla tillbaka och se wow jag har gått ner 30 fucking kilo. men jag är lugn min resa har bara börjat föhoppningsvis är jag där i maj nästa år. jag bara önskar att jag inte hade varit så jävla dum i huvudet och lagt av när jag hade lyckats gå ner 7 kilo i början av året, då hade jag varit i mål nu.. men men nu ska jag inte älta. saker är som dom är and thats it.

Dear fat
QUOTES |DATE: 2011-11-24 |TIME: 15:14:00 | K O M M E N T A R E R 1
Dear extra fat in my body, You'll be given 2 options. Make your way to my boobs or get the fuck out. Sincerely, 99% of female population.
Metallic jeans
MINA NAGLAR |DATE: 2011-11-24 |TIME: 12:26:00 | K O M M E N T A R E R 3


"Metallic jeans". fick bli en mörk färg då min tumnagel är skadad, lyckades räda mitt långfinger nagel,
den växte så pass snabbt att det var bara att fila bort den brutna kanten. thank god för mitt gele kit.
som lyckades hålla fast den brutna nageln.
Få en gratis kokbok från Milda
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-24 |TIME: 11:03:00 | K O M M E N T A R E R 0
Om man klickar sig in på Mildas hemsida så får man just nu en kostnadsfri kokbok med 46 sidor bara julmat! Erbjudandet gäller så länge lagret räker, jag har redan klickat hem min förra veckan. Boken finns också att ladda ner och skriva ut själv eller ladda ner den som app för dom som vill. Skynda er och haffa til er ett exemplar ni också! Beställ den här.

Manucure Couture Duo Noir
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-24 |TIME: 09:24:00 | K O M M E N T A R E R 0
dagens cravings Manucure Couture Duo Noir ur YSL julkollakollektion
två svarta nagellack, ett matt och ett blankt.

crisp n wheat
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-24 |TIME: 07:15:00 | K O M M E N T A R E R 0

har ätit lite frukost, provade dom nya wasa crisp n wheat som jag har haft ett tag nu. dom visade sig vara det godaste jag ätit! tänk wasa n crisp med tonfisk? oooh..ett bra ersättning för vit bröd iallfall. ska strax bege mig mot jobbet. slutar 4 idag. det blir en lång dag men imorgon slutar jag 12 yeeey!

har ätit lite frukost, provade dom nya wasa crisp n wheat som jag har haft ett tag nu. dom visade sig vara det godaste jag ätit! tänk wasa n crisp med tonfisk? oooh..ett bra ersättning för vit bröd iallfall. ska strax bege mig mot jobbet. slutar 4 idag. det blir en lång dag men imorgon slutar jag 12 yeeey!
Gymet dag 2
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-23 |TIME: 20:27:53 | K O M M E N T A R E R 2
hemma igen från gymet, det blev ett längre pass idag samt solning på 20 minuter. har slitit ut min ena vad så det var extra kämpigt idag.

förberreder oss inför träningen.
Dags för träning!
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-23 |TIME: 17:11:55 | K O M M E N T A R E R 2
dags att bege sig mot gymet. ses om 2 timmar. det blir GTL gym tan and laundry. minus laundry.

dags att bege sig mot gymet. ses om 2 timmar. det blir GTL gym tan and laundry. minus laundry.
11 % rabatt hos eleven
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-23 |TIME: 15:38:00 | K O M M E N T A R E R 0

Eleven fortsätter att ge 11 % rabatt på alla deras produkter, bra va? så nu kan man shoppa loss till sig
själv och övriga julklappar och betala i februari nästa år.
Be Juicy!
SKÖNHET |DATE: 2011-11-23 |TIME: 13:27:00 | K O M M E N T A R E R 0
Juicy Couture Juicy Set 349 hos eleven.se
Funderar starkt på att klicka hem.

Pepparkaksfil
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-23 |TIME: 13:08:00 | K O M M E N T A R E R 2
imorse när jag var och handlade inne på Ica var min första syn en julgran, och i hörnet hade dom nybakade

imorse när jag var och handlade inne på Ica var min första syn en julgran, och i hörnet hade dom nybakade
lussebullar och i nästa hörn fullt med pepparkaksfil. ingen tvekan att julen närmar sig med stora steg.
Men hate..
QUOTES |DATE: 2011-11-23 |TIME: 11:16:00 | K O M M E N T A R E R 0
Men hate crying, they rarely do it. But when a man cries over you, you can be sure that he loves you more than anything.
Calling in sick
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-23 |TIME: 08:51:59 | K O M M E N T A R E R 2
Jag är hemma idag, ska strax iväg till läkaren. Jag har fått utslag på nacken. Det ser inte bra ut det gör ont och det svider och inte nog med det kliar det som fan. Blir nästan nojig har aldrig haft likande i hela mitt liv.

Nelly Catwalk Malmö
BLOGGRELATERAT |DATE: 2011-11-22 |TIME: 21:08:04 | K O M M E N T A R E R 3


Jag har fått möjligheten att vara värdinna tillsammans med några andra tjejer på Nelly catwalk som är på lördag i Malmö. Kom dit och mingla med oss och träffa massa andra tjejer. Under kvällen kommer det att vara modevisning och mingel. De 100 första tjejerna får en goodiebag och ett catwalkplagg att välja på, så skynda er dit! :)


Jag har fått möjligheten att vara värdinna tillsammans med några andra tjejer på Nelly catwalk som är på lördag i Malmö. Kom dit och mingla med oss och träffa massa andra tjejer. Under kvällen kommer det att vara modevisning och mingel. De 100 första tjejerna får en goodiebag och ett catwalkplagg att välja på, så skynda er dit! :)
INFO:
Datum: Lördagen den 26 November
Plats: Slagthuset
Tid: 22.00
Åldersgräns: 18
MER INFO & OSA http://www.nellycatwalk.com/
Dollymix
SKÖNHET |DATE: 2011-11-22 |TIME: 13:47:00 | K O M M E N T A R E R 6
en liten belöning till mig själv, det blev Mac´s sheertone shimmer "dollymix" som

jag har velat ha länge. nu kommer jag att ha sådär härligt rosiga kinder.


Amaranth
SKOR! |DATE: 2011-11-22 |TIME: 12:13:00 | K O M M E N T A R E R 0
Jag dog när jag fick hittade dessa skorna på nån random hemsida. Vackraste kilklackarna jag har sett på länge.

Jag dog när jag fick hittade dessa skorna på nån random hemsida. Vackraste kilklackarna jag har sett på länge.
2 260 kronor går dom loss på.
Min vision board
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-22 |TIME: 10:19:00 | K O M M E N T A R E R 6
Jag är mer insatt på att träna ihjäl mig mer än någonsin. Jag vet precis vad det är jag strävar efter och hur jag vill se ut och hur mycket jag vill väga. Bli inte trötta på mig om jag tjatar för mycket om vikt,mat och träning för just nu är det i stort sett allt jag tänker på dag och natt.

Jag är mer insatt på att träna ihjäl mig mer än någonsin. Jag vet precis vad det är jag strävar efter och hur jag vill se ut och hur mycket jag vill väga. Bli inte trötta på mig om jag tjatar för mycket om vikt,mat och träning för just nu är det i stort sett allt jag tänker på dag och natt.
Gymet dag 1
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-21 |TIME: 20:11:19 | K O M M E N T A R E R 12
Trots min trötthet tog jag mig till gymet tillsammans med min vän Shuggisen. jag kan inte förklara hur jävla bra jag mår, jag är visserligen fortfarande fet. men det kommer, 6 månader och jag kommer att nå mitt mål. till sommaren kommer jag vara på topp. Jag är helt slut, har jobbat hela dagen till 4, vilat i 1 timme sen dragit till gymet. Ska hoppa i badet sen blir det läggdags.

Dagens vill ha
SKÖNHET |DATE: 2011-11-21 |TIME: 17:34:00 | K O M M E N T A R E R 3
Yves saint laurent höstkollektion Jardin de Minuit, 6 härliga färger.

Impetuous Beige står högt på min lista.

Favoriter från Gina T.
MODE/KLÄDER |DATE: 2011-11-21 |TIME: 15:37:00 | K O M M E N T A R E R 0
Gina tricot har fått in massor av snygga grejer, vill köpa väskan med nitar. den påminner om alexander maqueens väskor. örhängena vill jag också ha. det roliga är att väskan och örhängena kostar lika mycket.


White christmas details
HEMMA HOS MIG |DATE: 2011-11-21 |TIME: 13:58:00 | K O M M E N T A R E R 1

I år blir det en vit jul hos mig. Allt ska vara vit med små silver detaljer.
Julgrans matta och servett ringar från H&M HOME, servettringarna fyndade jag och mattan fick jag för halva
priset med rabatt kod.

Vit julgrans matta med silvriga hjärtan 149:-/

Cremefärgade servettringar 20:-/ (orginal pris 80:-/)
Quote:
QUOTES |DATE: 2011-11-21 |TIME: 11:17:00 | K O M M E N T A R E R 2
When you mess up a guy's hair he thinks it's cute but when you mess up a GIRL'S hair.. just really hope you're wearing something bulletproof.
That moment of pure joy when you realize your period week is over.
HEMMA HOS MIG |DATE: 2011-11-20 |TIME: 22:41:42 | K O M M E N T A R E R 1
kan inte hålla mig vaken längre, jag har bombat med ipren och är så jävla sömnig att det inte är sant. dessutom har jag så jäkla ont i magen, vill bara sova och det är lika bra imorgon väntar jobb.

Kassler pasta sallad
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-20 |TIME: 18:42:00 | K O M M E N T A R E R 3

Slängde ihop en sallad med det vi hade i kylskåpet. Rödlök, sallad, gurka, tomat , fetaost och kassler
och grekisk dressing.
Dagens vill ha:
SKÖNHET |DATE: 2011-11-20 |TIME: 17:08:00 | K O M M E N T A R E R 0
MAC sheertone shimmer blush dollymix
Bubbels.
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-20 |TIME: 15:44:21 | K O M M E N T A R E R 2
Börjar min söndag med ett varmt bad, min rygg är kaos, har mensvärk från helvetet.
Ska se på Breaking Dawn senare idag, så det blir en soft söndag. imorgon väntar jobb.

Margaritas!
Sant Vs. Falskt
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-19 |TIME: 16:58:00 | K O M M E N T A R E R 5
#1. Du förlåter snabbt.FALSKT
#2. Du vill skaffa barn imom ett år. FALSKT
#3. Du verkar ganska tuff och självsäker men är INTE det? FALSKT
#4. Du längtar efter att skaffa barn med Brownie.SANT
#5. Du skulle egentligen vilja ha kort hår, men vågr inte klippa. FALSKT
#6. Du klipper aldrig dina toppar. FALSKT
#7. Du skulle aldrig backa för en fight om någon av dina närmsta polare blev förolämpad av en
annan tjej ute? SANT
#8. Du alskar inredning och din lagenhet? :) SANT
#9. Har du opererat dina läppar? FALSKT
#10. Du älskar dina bloggläsare. SANT
#11. Du har en tattuerad björn på skjärten som käkar choklad,som ska representera din stora
kärlek brownie. FALSKT
#12. Du vill gå ner över 10 kg? SANT
#13. Du verkar vara en väldigt skojig/humoristisk person som älskar att ha roligt? SANT
#14. Du verkar vara en sexuellt vågad person? FALSKT
#15. Du har någonsin förolämpat en helt främling? SANT
#16. Du är en riktig shoe-lover! SANT
#17. Du är feminist. SANT
#18. Du älskar rosa. SANT

#2. Du vill skaffa barn imom ett år. FALSKT
#3. Du verkar ganska tuff och självsäker men är INTE det? FALSKT
#4. Du längtar efter att skaffa barn med Brownie.SANT
#5. Du skulle egentligen vilja ha kort hår, men vågr inte klippa. FALSKT
#6. Du klipper aldrig dina toppar. FALSKT
#7. Du skulle aldrig backa för en fight om någon av dina närmsta polare blev förolämpad av en
annan tjej ute? SANT
#8. Du alskar inredning och din lagenhet? :) SANT
#9. Har du opererat dina läppar? FALSKT
#10. Du älskar dina bloggläsare. SANT
#11. Du har en tattuerad björn på skjärten som käkar choklad,som ska representera din stora
kärlek brownie. FALSKT
#12. Du vill gå ner över 10 kg? SANT
#13. Du verkar vara en väldigt skojig/humoristisk person som älskar att ha roligt? SANT
#14. Du verkar vara en sexuellt vågad person? FALSKT
#15. Du har någonsin förolämpat en helt främling? SANT
#16. Du är en riktig shoe-lover! SANT
#17. Du är feminist. SANT
#18. Du älskar rosa. SANT

Pink diamond
MINA NAGLAR |DATE: 2011-11-19 |TIME: 14:31:23 | K O M M E N T A R E R 0


Yves saint laurent Pink Diamond
Yesterday.
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-19 |TIME: 12:44:44 | K O M M E N T A R E R 1
Brownie och jag kom hem 4 i morse, vi var över hos några vänner och hjälpte dom sätta upp
en fototapet. vilket jävla jobb! tapeterna var nämligen allt annat än raka, dom var klippat sneda och en
längre och en kortare. Det var ett stort jävla katastrof, så vad ni än gör köp aldrig fototapet från Rusta!
Det är sjukt att dom säljer tapeter för 600 när dom inte ens har klippt dom rätt, det är som att sälja en
jävla pussel vars bitar är klippta olika!

Dagens vill ha:
SKÖNHET |DATE: 2011-11-18 |TIME: 12:51:00 | K O M M E N T A R E R 3
Ge mig The Sparkler ur The Body Shop´s julkollektion.
En underbar shimmer som man kan använda i stort sett vart man vill allt från kinder,kropp till hår.
Jag vill ha den rosa. Går loss på 229 kr.
En underbar shimmer som man kan använda i stort sett vart man vill allt från kinder,kropp till hår.
Jag vill ha den rosa. Går loss på 229 kr.

Cravings för träning
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-18 |TIME: 00:15:36 | K O M M E N T A R E R 6
Jag har gått runt och haft träning cravings i över 2 veckor, denna gången har det verkligen hållt i sig.
jag vill bränna fet på riktigt, är trött på att vara en liten rund köttbulle och inte kunna klä mig som jag gjorde innan, nu måste man bara anpassa sig en jävla mycket.
Så jag ringde upp min pappa och sa "papi jag vill börja träna" pappa svarade mig "ja hur mycket i månaden?" jag där "420 första månaden där efter 199 i månaden" , pappa: "det fixar vi direkt".
Lätt som en plätt. Vad tusan skulle jag göra utan min pappa?
jag vill bränna fet på riktigt, är trött på att vara en liten rund köttbulle och inte kunna klä mig som jag gjorde innan, nu måste man bara anpassa sig en jävla mycket.
Så jag ringde upp min pappa och sa "papi jag vill börja träna" pappa svarade mig "ja hur mycket i månaden?" jag där "420 första månaden där efter 199 i månaden" , pappa: "det fixar vi direkt".
Lätt som en plätt. Vad tusan skulle jag göra utan min pappa?
Richie 1 år & 5 månader
E.l.f gem tools
SKÖNHET |DATE: 2011-11-17 |TIME: 15:41:00 | K O M M E N T A R E R 6
Dessa hittar man på amerikanska E.l.f förhoppningsvis kommer dom på svenska E.l.f.

Kostar ca 4 dollar styck. Du hittar dom här.
Necklace
Versace for H&M
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-17 |TIME: 12:38:00 | K O M M E N T A R E R 0

Två armband klickade jag hem ur Versaces kollektion, tänkte också klicka hem öronhängena men ångrade mig i sista minuten. Det var rent ut sagt kaos på hemsidan, loggade in 1 timme innan och under den tiden hann jag bli utloggad 3 gånger! Dessutom släpptes inte sakerna i tid, klockan var nästan 15 över 10 och jag kunde inte lägga armbanden i varukorgen..weird
Har ni klickat hem något ur kollektionen?
Just nu
Nytt golv
HEMMA HOS MIG |DATE: 2011-11-17 |TIME: 10:05:00 | K O M M E N T A R E R 0
Sitter och väntar på gubbarna som ska komma och fixa ett nytt golv till oss, golvet i vardagsrummet ser rent ut sagt förjävligt ut. Brownie och jag fick nog och ringde till hyresvärden och beordrade dom att fixa vårt golv!
Så nu sitter jag här i ett tomt vardagsrum och väntar..För övrigt är det helg imorgon, jag kör med en vit helg och kommer att göra det dom närmaste veckorna ända fram till nyår.

Lets play a game.
BLOGGRELATERAT |DATE: 2011-11-16 |TIME: 20:20:00 | K O M M E N T A R E R 18
Låt oss leka en rolig lek alla mina läsare. Så här ska ni göra:
#1.Gör ett antagande om mig som jag sedan bara kan svara med
"sant" eller "falskt".
#2. Beskriv min blogg med 3 ord.
#3.Berätta varför du följer just min blogg.

Dagens vill ha
SKÖNHET |DATE: 2011-11-16 |TIME: 16:43:00 | K O M M E N T A R E R 1
Mac Giggly-Light pink with pearly plum heart.
Love the colour..

Breaking dawn
SHEFABULOUSTV |DATE: 2011-11-16 |TIME: 15:23:00 | K O M M E N T A R E R 4
Nu behöver man inte vänta längre Breaking Dawn är här, jag längtat som fan faktist. Jag är inget twilight fan men sedan jag såg Eclipse på bio förra året, har jag fastnat för deras filmer.. Haha komiskt men min vän K har också fasnat. Jupp vi är officielt ett par nördar.

Nu behöver man inte vänta längre Breaking Dawn är här, jag längtat som fan faktist. Jag är inget twilight fan men sedan jag såg Eclipse på bio förra året, har jag fastnat för deras filmer.. Haha komiskt men min vän K har också fasnat. Jupp vi är officielt ett par nördar.
Bark
SKÖNHET |DATE: 2011-11-16 |TIME: 13:11:00 | K O M M E N T A R E R 0
- Inte mycket kvar av min favoo läpp penna nu.
Så fort jag har fått mina pengar ska jag försäkra mig med 5 läpp pennor. För varje gång jag kikar in E.l.f´s hemsida så är dom slutsålda, jobbigt som fan ju.

In a perfect romantic world
RELATIONER & SEX |DATE: 2011-11-16 |TIME: 11:09:00 | K O M M E N T A R E R 10
- I den perfekta romantiska världen skulle dagens tjejer ha respekt för förhållanden och upptagna killar. Dom skulle hålla tassarna borta och tänka två gånger innan. Tanken att lägga en stöt på en gift eller upptagen man skulle inte ens komma på fråga.
Men sorgligt nog, har vi alla sett dagens tjejer in action. Faktum är att jag har dom tjejkompisarna som beeter sig på detta viset. Den där typen av tjej som ser en upptagen kille som en sorts utmaning, en trofé som hon kan vinna. Inte för att hon faktiskt vill ha honom. Utan snarare för att bevisa att hon kan få honom om hon vill. Det sjukaste nog är att visa till och med tror att dessa upptagna killar faktist kommer att lämna deras flickvänn/fruar för dom. Är det dagens tjejer som har gått över gränsen och förlorat sin moral på vägen eller har det alltid varit så? Min vilda gissning, det har alltid varit så, skillnaden är att för i tiden hade tjejer mer moral mer respekt för sig själva och andra tjejer, men idag vet många inte vad moral och respekt betyder. Jag undrar hur det kommer att se ut i framtiden.. Jag blir rädd... jag vill inte ens gissa.

Walking around the kitchen, like Pac-Man when you're hungry
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-15 |TIME: 23:17:00 | K O M M E N T A R E R 1
Jag går seriöst runt som en pacman gubbe i köket på jakt efter någonting att stoppa in i munnen..eller nej vänta det lätt fel. Jag menar någonting att äta, ååh lingonveckan närmar sig och mina hormoner blir värre än någonsin! Jag har svårt att kontrollera mina cravings och kan äta i stort vad som helst!! Ena stunden är jag sugen på Kyckling sallad, nästa sekund China mat och sen fiskpinnar fyfan..
Tack och lov för mina jordgubbar och vindruvor som jag har i kylen. Jordgubbar är verkligen som godis för mig.

You should always feel pretty
Sparkel
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-15 |TIME: 19:21:39 | K O M M E N T A R E R 6

Ett par glittriga pumps står på menyn inför nyår.
Vinterdepp?
Yves saint laurent Pink Diamond
SKÖNHET |DATE: 2011-11-15 |TIME: 12:51:00 | K O M M E N T A R E R 2

Mitt nya YSL nagellack från Beautyplanet ramlade ner i brevlådan.
Perfect newyears eve shoes
SKOR! |DATE: 2011-11-14 |TIME: 20:25:53 | K O M M E N T A R E R 5
Gotta have the silver ones! Dom silvriga jag dör, jag måste ha dom. Du hittar dom på Have2have.

Gotta have the silver ones! Dom silvriga jag dör, jag måste ha dom. Du hittar dom på Have2have.
Quote:
QUOTES |DATE: 2011-11-14 |TIME: 16:11:27 | K O M M E N T A R E R 0
God created men and then said
"I can do better than that"
and created a woman.
Femme de cirque
I'm on a seafood diet ... I see food and I eat it
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-13 |TIME: 20:55:05 | K O M M E N T A R E R 6
Segaste söndagen på länge, jag har inte kunnat ta mig ur sängen. Jag vill inget annat än bara sova! Och ja och så är man sjukt jäkla uttorkad. Jag behöver minst 2 liter vatten.
Är sjukt sugen på någonting gott. Öppnar kylskåpet för att se vad som finns, nehe där finns ingenting jag är sugen på, bara skumpa, choklad, jordgubbar och vindruvor. Skumpa finns inte på min meny ikväll..äsch kanske kilar iväg till Ica och slänger ihop en morotskaka med massor av philadelpha frosting.

If life is a waste of time and time is a waste of life, then lets get wasted and have the time of our lives.
BILDER |DATE: 2011-11-13 |TIME: 16:03:20 | K O M M E N T A R E R 1
Full som en kastrull, jupp det var precis var jag var igår kväll. Fyfan vilken härlig kväll och vilken härlig fylla, haha. Jag var så jäkla glad igår, ingenting kunde förstöra min kväll. Vi firade Brownies födelsedag men några vänner, vilket var lyckat.


B-day party!
BILDER |DATE: 2011-11-12 |TIME: 19:30:37 | K O M M E N T A R E R 10
Första gången på länge är jag klar exakt en halvtimme innan folk ska börja komma. Ikväll firar vi Brownies födelsedag, vi kommer att supa tills vi orkar..Ha en trevlig lördags kväll allihopa! Mwuaaah


Första gången på länge är jag klar exakt en halvtimme innan folk ska börja komma. Ikväll firar vi Brownies födelsedag, vi kommer att supa tills vi orkar..Ha en trevlig lördags kväll allihopa! Mwuaaah
Dagens vill ha
SKÖNHET |DATE: 2011-11-12 |TIME: 12:53:00 | K O M M E N T A R E R 1
Mac Sakura Lavender with pearly deep magenta heart Blusher.

Nicole Snooki Polizzi - Confessions of a guidette
HEMMA HOS MIG |DATE: 2011-11-11 |TIME: 19:36:16 | K O M M E N T A R E R 5


Hämtade ut min bok för någon dag sen, har redan börjat läsa den och gissa om jag har skrattat.
Boken är verkligen rolig och bra till skillnad från hennes första. Så har ni köpt hennes förra bok, släng
den och köp denna! Jag lovar den är allt annat än tråkig!
Boken klickade jag hem för 172 kr på Adlibris.
Kelly Rowland - Down For Whatever
11/11-11
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-11 |TIME: 13:26:56 | K O M M E N T A R E R 1
Dagens dilemma, jag hann två klunkar ur den nya Brämhults, Brownie hade druckit upp nästan allt och lagt tillbaka den nästan tomma flaskan. *asg!
För övrigt är jag ledig idag, tack och lov med tanke på att jag är svin förkyld.

11:11:11 11/11-11
For myself
MODE/KLÄDER |DATE: 2011-11-10 |TIME: 20:39:50 | K O M M E N T A R E R 1
Det är torsdag vilket betyder att H&M har fått in massor av nya saker, jag klickade hem två klänningar, 2 blusar och två statement halsband.

Svart klänning med paletter 399:-/ Blommig klänning 399:-/Svart & Orange blus 199:-/
Svart halsband 99:-/Guld halsband 99:-/
I wouldn't have to manage my anger, if people could learn to manage their stupidity.
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-10 |TIME: 19:23:00 | K O M M E N T A R E R 0
Jag mår S K I T! Jag kan inte fatta att jag har blivit förkyld igen och har sjukt ont i halsen. Jag var tvungen att dra hem tidigare från jobbet för direkt efter att jag hade ätit kändes det som om jag skulle spy upp maten. Jag mår lite bättre nu när jag har vilat men näsan är helt igen täppt och min hals känns som 1000 knivar.

The victoria secrets fashion show 2011
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-10 |TIME: 17:01:36 | K O M M E N T A R E R 2
Nu är det snart dags, den 29 november sänds The victoria secrets fashion show. I cant wait.

Nu är det snart dags, den 29 november sänds The victoria secrets fashion show. I cant wait.
Sweet sweet home
PAULAS HEM & INREDNING |DATE: 2011-11-10 |TIME: 12:57:00 | K O M M E N T A R E R 1
Jag har fortfarande inte köpt visa små möbler till sovrummet, har tex ingen stol vid mitt sminkbord.

Men så fort jag får jag får prengar ska jag köpa lite nya saker.

Dagens vill ha,
SKÖNHET |DATE: 2011-11-10 |TIME: 09:25:00 | K O M M E N T A R E R 1
♥ - Yves saint laurent Pink Diamond, ett feminint nagellack med massor av glitter.
It soon will be mine.

Eyebrows.
BILDER |DATE: 2011-11-09 |TIME: 22:04:48 | K O M M E N T A R E R 7


Jag har tröttnar rejlt på att ha smala ögonbryn så nu har jag låtit dom växa ett tag, och fyllt i dom lite så
dom ser mörkare ut och lite tjockare. För första gången är jag sjukt nöjd med mina ögonbryn.
You are:
QUOTES |DATE: 2011-11-09 |TIME: 15:57:00 | K O M M E N T A R E R 1
You are: My sugar rush, my cocaine bliss, my illegal high, my perfect kiss. You're an addiction that I always fail to resist. ♥
Greta pumps
SKOR! |DATE: 2011-11-09 |TIME: 14:12:00 | K O M M E N T A R E R 7

Dess finns att köpa hos Have2have för 700 spän. Om du frågar mig så tycker jag att dom är betydligt
snyggare än Sam Edelman.
Muppets OPI
Hemmagjord kroppspeeling
Next time you look at someone thinking, "I wish I was that pretty," remember that another person is thinking that same thought about you.
Disco darling
MINA NAGLAR |DATE: 2011-11-08 |TIME: 22:17:02 | K O M M E N T A R E R 2
Fick hem mitt nya nagellack från Nox twilight beauty som jag fyndade för 90 spän. Färgen "Disco darling".
Riktigt fint och stilrent nagellack.



Cupcakes
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-08 |TIME: 18:11:00 | K O M M E N T A R E R 4
Och så här blev Brownies Cupcakes! Jag har bakat Cupcakes för första gången ever...eller nja nästan det enda jag var tvungen att göra var att lägga till lite vatten och smör och voilá!




Bakar cupcakes
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-08 |TIME: 15:24:00 | K O M M E N T A R E R 2
Har stått och bakat cupcakes till Brownie. Passar perfekt då det är hans födelsedag.
Snacka om att det gick snabbt! Det var bara att hälla i lite vatten i smeten, vispa och sen klart!
Sedan skulle man lägga i smör i frostingen vispa och dekorera hur man vill. Detta var lättare än förväntat. Detta gillar jag. Kommer definitivt att göra om det när inför högtider och speciella tillfällen. Själv är jag inte så mycket för cupcakes.




Häll i första påsens innehåll i en bunke, lägg till sedan 1 dl vatten och vispa till en smet.

Häll i smeten i muffinsformarna lägg sedan in i ugnen i ca 15 - 20 minuter.

New carpet
HEMMA HOS MIG |DATE: 2011-11-08 |TIME: 13:13:00 | K O M M E N T A R E R 3
Jag vart så jävla trött på vår andra matta så jag köpte en ny, en större, tunnare och fräshare och ingen jävla ryamatta. Den passar verkligen perfekt in och är super skön, det bästa är att den är lätt att damsuga.


Jag vart så jävla trött på vår andra matta så jag köpte en ny, en större, tunnare och fräshare och ingen jävla ryamatta. Den passar verkligen perfekt in och är super skön, det bästa är att den är lätt att damsuga.
Happy birthday to my baby
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-08 |TIME: 10:40:00 | K O M M E N T A R E R 5

♥ Grattis till min vackra man som fyller år idag, som fortfarande är lika vacker som när jag träffade honom. Han är nog den enda som aldrig åldras, inte en enda rynka, inte ett enda kilo mer, inte ett enda
grått hår. He´s my perfekt gorilla juicehead. I love you.
Pretty ballerina
SKOR! |DATE: 2011-11-07 |TIME: 23:43:11 | K O M M E N T A R E R 5
Jag dör, jag måste ha dessa ballerina skor! Jag älskar den stora rosetten och faktum att dom är glittriga. I love every thing about them!

Jag dör, jag måste ha dessa ballerina skor! Jag älskar den stora rosetten och faktum att dom är glittriga. I love every thing about them!
Crime 'n' candys
BILDER |DATE: 2011-11-07 |TIME: 21:06:47 | K O M M E N T A R E R 4

Älskar denna låten jag kan inte suta lyssna på den, so freaking hot!!
Babys birthday coming up!
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-07 |TIME: 16:44:37 | K O M M E N T A R E R 1
Fan vad skönt att komma hem från jobbet, vilket jävla skit väder det är man blir ju fan skit seg. Sitter och njuter av livet och tänker på Brownie födelsedag som är imorgon och på hur mycket jag längtar till helgen, är nämligen ledig på fredag wihooo.
Imorgon fyller Brownie som sagt år han blir hela 28 år... (shhh), vi kommer att köra med en soft kväll med tanke på att man jobbar men mot helgen då jävlar måste jag styra upp nått. Kanske överraskningsfest eller nått, fan om jag bara hade hunit åka till Tyskland för att köpa sjukt mycket booze.


Dior kings and queens scull rings
MODE/KLÄDER |DATE: 2011-11-07 |TIME: 14:12:00 | K O M M E N T A R E R 3

Vill ha dessa ringarna från Dior. Så jäkla snygga
Quote:
QUOTES |DATE: 2011-11-07 |TIME: 11:05:00 | K O M M E N T A R E R 0
He's annoying, he's hilarious, he makes me yell, he drives me crazy, he's out of his mind, and he's everything I want.
Opi shades
SKÖNHET |DATE: 2011-11-06 |TIME: 20:03:16 | K O M M E N T A R E R 4
Jag är sjukt sugen på att klicka hem en massa Opi nagellack i olika rosa nyanser. Naglarna ser alltid så härligt tjejiga och stilrena med ljusa rosa/nude färger.

Jag är sjukt sugen på att klicka hem en massa Opi nagellack i olika rosa nyanser. Naglarna ser alltid så härligt tjejiga och stilrena med ljusa rosa/nude färger.
Konsten att odla sina egna naglar
MINA NAGLAR |DATE: 2011-11-06 |TIME: 17:46:00 | K O M M E N T A R E R 3
Mina naglar ser ut som klor, jag vägrar trimma ner dom men gör jag inte det är det tids nog innan jag knäcker någon. Har redan två sprickor på två naglar, en på tummen och en på långfingret. Än så länge håller dom båda två bra då jag har fixat dom med lite akryl.


Sick night
PARTY |DATE: 2011-11-06 |TIME: 13:54:17 | K O M M E N T A R E R 3
Jag har precis vaknat till liv, utgången igår vart lyckad Wonks halloween fest vart precis
det man förväntade sig.
Wooow vilken kväll det var igår, jag har så där härligt ont i kroppen och mina fötter är sönder k'*llade så mycket som jag dansade igår. Wonks halloween fest vart sinnesjuk, och musiken precis i min smak, HARDCORE.
Om det inte hade varit för mina stackars tå, så hade jag stannat där tills dom stängde. Sån tur lyckades min kompis ragga upp första bästa killen som kunde köra oss hem då alla bussarna hade slutat gå och en taxi vart det omöjligt att få tag på, dessutom kunde vi knappt gå, så det var bara att göra det bästa ut av saken med tanke på att dom andra hade lämnat oss i sticket och bara lämnat oss där.. skit ful stil.
Anyways och så träffade man på Amir....en riktig puma var han. (It´s to bad hes gay) Thank god slapp man skämma ut sig då man var på samma nivå..nästan....Haha
(SKIT KASSA BILDER)




Cuddly night
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-05 |TIME: 15:05:45 | K O M M E N T A R E R 2
Igår hade jag några kompisar över på myskväll, det blev en vit kväll - no alkohol! Vi hann titta på en halv film, då det slutade med att vi snackade bort alla timmarna. Och vid 1 tiden när vi slutligen betämde oss för att titta på film vart det redan sent.
Det är verkligen soft med sånna här myskvällar, speciellt när man inte orkar supa.

Life is so much funnier when you have a dirty mind.
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-05 |TIME: 13:34:49 | K O M M E N T A R E R 0
Jag har vaknat super taggad idag, för ikväll är det Wonks halloween fest. Det kommer att bli över nice. Jag ska dit med några av mina tjejer, tänkte klä ut mig men sket i det.
Ikväll ska det drickas och dansa and do things i´ve never done before! haha..

Horror night
VARDAGSLYX |DATE: 2011-11-04 |TIME: 20:10:10 | K O M M E N T A R E R 6
Har städat och fixat mig. Nu sitter jag och väntar på några vänner, vi ska ha halloween kväll med bara skräckfilmer.

Har städat och fixat mig. Nu sitter jag och väntar på några vänner, vi ska ha halloween kväll med bara skräckfilmer.
Pillow cases
HEMMA HOS MIG |DATE: 2011-11-04 |TIME: 16:29:00 | K O M M E N T A R E R 0
Jag har varit och hämtat ut mitt packet från H&M. När jag hämtade ut packetet tyckte jag att den var ovanligt tung och stor, när jag öppnade packetet förstod jag varför. Jag hade klickat hem 2 likadana påslakanset. Ibland undrar jag vart mitt huvud är..

4 kuddfodral 50:-/


Påslakanset 249:-
Kungsörnen Cupcakes
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-04 |TIME: 14:39:00 | K O M M E N T A R E R 1
Glad och mätt kom Brownie in genom dörren, i handen höll han 2 packeter Cupcakes. Han hade varit på Ica och handlat cigg när han hade fått syn på en kvinna som stod och bjöd på en massa cupcakes. Han hade tydligen ätit massor av cupcakes. Och nu ville han att jag skulle baka fler..Typiskt. Här försöker man vara hälosam och han tar hem sötsaker..

Friday baby!
HOUSE/ELECTRO |DATE: 2011-11-04 |TIME: 12:51:00 | K O M M E N T A R E R 1

Dj Caffeine - give it to me hard
Klaas ft Bodybangers - Freak (Klaas remix)
Klaas Feat. Bodybangers - I Like
Visste du att...
November desktop
We all need inspiration
Sånt är jag vill ha..
Mina matkassar från Mathem
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-02 |TIME: 21:49:00 | K O M M E N T A R E R 1
Idag stax efter att klockan hade blivit 3 ringde det på dörren. Det var mina matkassar från Mathem.

Mannen lämnade av kassarna och försvann lika snabbt genom dörren, snabbt och enkelt!
Jag fick chansen att pröva Mathem´s matkassar, där jag fick möjligheten att själv komponera min egen
nyttiga frukost - vilket är perfekt för mig som försöker bli nyttigare. Förutom att det känns över lyxigt att få mat hem levererad kunde jag inte hjälpa att börja planera och tänka igenom min frukost till imorgon.

2 November
BILDER |DATE: 2011-11-02 |TIME: 20:01:00 | K O M M E N T A R E R 6
Jag mår mycket bättre idag,har badat Richie och bäddat ner honom i sin säng. Nu ska jag slå mig ner på soffan
och mysa med Brownie och titta på ett nytt avsnitt av Sons of Anarchy.

Rabattkod + riktiga kap
PAULAS HEM & INREDNING |DATE: 2011-11-02 |TIME: 17:39:00 | K O M M E N T A R E R 0
Jag har hittat en julgrans matta på H&M som matchar vår julgran perfekt, den var inte alls dyr med tanke på att den kostade 149 men med Rabatt kod 9536 fick jag 50 %. *Jippi* Passade också på att klicka hem 8 servettringar till priset av 80 spän istället för 320!

Tunika
SHOPPING |DATE: 2011-11-02 |TIME: 14:08:00 | K O M M E N T A R E R 3


Denna tunikan fynda jag från Halens för endast 99 spän. Den ser mycket bättre ut i verkligheten än
på bilderna. Älskar detaljerna på axelvaddarna.
Finn Crisp
PAULA LAGAR MAT |DATE: 2011-11-02 |TIME: 11:22:14 | K O M M E N T A R E R 0
Istället för att äta bröd äter jag Finn crips som har låga kalorier och dessutom är skit goda.

Istället för att äta bröd äter jag Finn crips som har låga kalorier och dessutom är skit goda.
1 skiva är 20 kalorier. Jag föredrar faktist att äta finn crisp än vanligt bröd.
Soppdieten
MIN VIKTNEDGÅNG |DATE: 2011-11-01 |TIME: 21:57:57 | K O M M E N T A R E R 9
Jag hittade den är dieten av en slump för ett tag sedan. Jag är sjukt sugen på att testa den och ska göra det så fort jag är frisk. Någon som har prövat den innan, har den funkat isåfall?

Jag hittade den är dieten av en slump för ett tag sedan. Jag är sjukt sugen på att testa den och ska göra det så fort jag är frisk. Någon som har prövat den innan, har den funkat isåfall?
Jeffrey campbell lita spike
SKOR! |DATE: 2011-11-01 |TIME: 19:08:00 | K O M M E N T A R E R 5

Jeffrey Campbell Lita spike, how gorgeous?
It´s all about the nails
MINA NAGLAR |DATE: 2011-11-01 |TIME: 16:26:00 | K O M M E N T A R E R 2
Jag hade tråkigt, har varit hemma hela dagen och mått som en kyckling unge. Jäkla näsa och hals..

Jag hade tråkigt, har varit hemma hela dagen och mått som en kyckling unge. Jäkla näsa och hals..


























